Kuchyňská linka na míru

05.10.2020

Kuchyňská linka na míru znamená zohlednění vašeho vkusu a představivosti při výběru i zhotovení nové kuchyňské linky na míru. Nová kuchyňská linka musí zapadnout do současného stylu, v jakém byl dům stavěn a následně vybaven.

Specializujeme se na výrobu kuchyní na zakázku a neomezujeme zákazníky výběrem materiálu, ani dalšími požadavky. Zvolit si můžete libovolný tvar kuchyňské linky (kuchyňské linky do I, L, U, G, jiné) včetně vámi vybraných materiálů. Naše zkušenosti nám umožňují využít veškerý možný prostor a dispozičně začlenit novou linku do stávající kuchyně k rekonstrukci nebo do prostoru, kde bude zcela nová kuchyňská linka.


Jak správně vybrat kuchyňskou linku na míru?


Kuchyňská linka na míru nejde bohužel přímo vybrat ze stávajících řešení, které jsou k dispozici jak v kamenných, tak internetových obchodech. Linka na míru by měla projít následujícím procesem, který je od návrhu až po realizaci:

 1. Linku si musí majitel s pomocí zkušených výrobců dobře namyslet vzhledem k dispozicím stávajících prostorů a nároků na vaření.
 2. Poté přichází na řadu zaměření a předání katalogů pro výběr materiálu včetně barevného provedení a povrchových úprav
 3. Grafický návrh ke schválení.
 4. Výběr materiálu a vestavěných spotřebičů
 5. Výroba, dovoz a montáž vč. předání celého díla.


PROČ FRAMAB ?

Zaměření zdarma

Dodržujeme termíny

10 let praxe

Spolehlivý dodavatel

Výborné ceny


Typy kuchyňských linek na míru

O tom, jaké jsou tvary kuchyňských linek a jak se mezi sebou liší, jsme psali v předešlém článku. Můžeme se nyní více zaměřit na dva nejčastější typy při designování kuchyňských linek na míru. 

Moderní kuchyně na míru

Moderní kuchyňské linky na míru odpovídají aktuálním moderním trendům. Výběrem materiálu na dvířka, kováním a díky různým stylovým doplňkům dostane kuchyně nadčasový až futuristický design. Možnosti kombinovat různou paletu barev s různou povrchovou úpravou vytváří vždy originální kuchyňskou linku, do které se zamilujete.

Klasické kuchyně na míru

Klasické kuchyně na míru poskytují méně extravagance a často jsou vyráběny bez moderních technologických novinek, které zvedají celkovou cenu linky. Vyznačují se především přizpůsobivostí pro větší počet osob v domácnosti s jednoduchou elegancí.  I klasický design kuchyňské linky lze přizpůsobit správným výběrem příslušenství.


Ergonomie kuchyňské linky

Především u kuchyňských linek na míru je nutné dbát při návrhu na správnou ergonomii. Co to pro uživatele linky znamená? Vše musí být logicky uspořádané a ideálně při ruce.

Jak poznáte, že máte problém s rozmístěním typických zón ve své stávající kuchyni?

Neustále se při práci složitě orientujete a chodíte nesystematicky sem a tam, abyste postupně dosáhli nějakého gastronomického výtvoru. Ano, u starších kuchyňských linek je obvyklé, dříve se na tento aspekt nedával žádný důraz a historické kuchyně neznají slovo ergonomie.

Existuje 5 ergonomicky členěných zón, na které je dobré při plánování kuchyně myslet:

 • Místo na zásoby

 • Místo na ukládání kuchyňského nádobí

 • Místo pro mytí

 • Místo pro přípravu

 • Místo pro vaření

Podívejte se do naší foto-kuchařky kuchyňských linek a nechte se inspirovat napříč různými tvary kuchyní, uspořádáním skříněk a spotřebičů, styly a barvami.

Z kuchyně má vyzařovat nejen teplo, ale i radost

Jako slunce je středobod vesmíru, kuchyňská linka na míru je středobodem každé domácnosti. Na výběru kvalitní kuchyně závisí nadále vaše dobrá domácí atmosféra a rodinná spokojenost s dobře obslužnou a designově laděnou linkou je k nezaplacení.


Více informací o správném výběru částí kuchyňské linky

Sepsali jsme i článek, kde najdete příbuzná témata, aby jste měli vše hezky pohromadě a na nic jste nezapomněli:

 • Jaké jsou druhy materiálů na dvířka

 • Úchytkový vs bezúchytkový systém

 • Jaké jsou na trhu druhy a typy dřezů

 • Jaké jsou druhy a typy pracovních desek

 • Jaké jsou možnosti v provedení zadní stěny mezi spodními a horními skříňkami aj.


Máte představu, jak by měla vaše kuchyně na míru vypadat?


Pošlete nám nákres, fotku nebo stránky, kde jste našli přibližnou podobu vaší vysněné kuchyňské linky, pro nás není problém s vámi dále upřesnit jednotlivé dílčí požadavky a vymyslet vše do detailu podle vaší představy. 

Navrhneme kuchyni tak, aby odpovídala vašim nejnáročnějším touhám. Dlouhou životnost zajistí kvalitní materiál a nejmodernější technologie při jeho zpracování. 

Podívejte se do naší foto-kuchařky kuchyňských linek a nechte se inspirovat napříč různými tvary kuchyní, uspořádáním skříněk a spotřebičů, styly a barvami.

Můžete si také prohlédnout katalog našich dodavatelů s přehledem všech materiálů nebo se s námi přímo kontaktujte a probereme vše společně. Přidáme nějaké praktické tipy a nemusíte si pročítat stohy článků. 

Kuchyně vyrábíme a montujeme denně, takže vám rádi z praxe poradíme.Ukázky realizací kuchyňských linek na míru